Başkanın Özgeçmişi

Kübra Tekel Aktulun - Simav Belediye Başkanı

1989 yılında Simav'ın Tabakhane Mahallesinde Dünyaya geldim. İlk öğrenimimi 4 Eylül ilköğretim okulunda okuduktan sonra, Liseyi Simav Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladım. Üniversite Eğitimime ise 2008 yılında Yozgat Bozok Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde başlayarak Yüksek Lisans eğitimimi Marmara Üniversitesinde tamamladım. Aynı zamanda ikinci üniversite olarak Adalet Bölümünü tamamladım.
2012 yılında mezun olup memleketim Simav'a gelerek İş hayatıma Simav Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında başladım. Bu pozisyonda elde ettiğim deneyimler, hizmet odaklı çalışma anlayışımı pekiştirdi. 2017 yılında Kuşu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya başladım. Bu görevin yanı sıra, Simav Köylere Hizmet Götürme Birliğinde mühendislik görevimi yürüttüm. 2023 Kasım ayında kendi köyüm olan Karacahisar köyüne muhtar olarak görevlendirildim.
Simav Kaymakamlığı ve Kuşu Belediyesi gibi farklı kurumlarda birçok köye ve kentsel alana dokunan projelerde bulunmanın verdiği geniş tecrübeyle, belediyeciliğin temel taşı olarak gördüğüm sosyal belediyecilik anlayışını ön plana çıkararak, tüm vatandaşlarımıza hizmet etme anlayışımı Simav'daki her bireye ulaştırma arzusundayım.
İnşaat mühendisi olarak edindiğim bilgi ve deneyim, şehrimizin altyapısını, üstyapısını, şehircilik anlayışını, afet yönetimini, sanayi ve tarım alanlarında geliştireceğim vizyon projelerle daha yaşanabilir bir Simav hedefimi desteklemektedir. Belediye ve güçlü bir yerel yönetim tecrübem, Simav'a getireceğim yenilikçi projeler için beni daha da motive ediyor.
Simav'da her bir vatandaşımızın kaygılarını dinleyerek, şehrimizi hep birlikte planlama ve inşa etme yolunda ilerlemekteyim. Belediyecilik görevimi vatandaşlarımızı şehir yönetiminde aktif bir rol almaya davet ederek ve onların seslerine kulak vererek sürdürmeye kararlıyım.
Sizleri ve ailenizi kalbimin en derinliklerinden selamlıyor, hepinize sağlık, huzur ve başarı dolu günler diliyorum.


Saygılarımla.

Kübra Tekel Aktulun
Yüksek İnşaat Mühendisi

Belediye Yazılımı: Simav Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.