Turizm

Termalin Başkenti "Eynal Kaplıcaları"

Eynal Kaplıcaları

Konumu: Kütahya’nın güneybatısında Simav’a 4 km. uzaklıktadır.
 
Sıcaklığı: Sıcak su kaynağı 163  C°, kaplıca suyu 70-80 C° dir.
 
Etkili Olduğu Hastalıklar: Sağlık Bakanlığı Kaplıca İşletme Ruhsatına sahip, su analizlerinde de, mineralli suyun, tedavi edici unsurlara sahip olduğu Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce onaylanmıştır. Romatizmal hastalıklar, kronik bel ağrısı, eklem hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, ortopedik, beyin ve sinir cerrahisi sonrası, genel stres bozukluğu ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Ayrıca nevralji, cilt ve deri hastalıklarına, böbrek taşlarının dökülmesine, siyatik, kireçlenme, kadın hastalıkları ve sedef hastalığına iyi geldiği bilinmektedir.
 
Konaklama Tesisleri: Eynal Termal Turizm Merkezinde konaklama yapmak isteyen ziyaretçiler için otel ve  apart daireler bulunmaktadır. Ayrıca Termal Turizm Merkezinde; günübirlik gelen ziyaretçiler için termal sulardan faydalanabilecekleri açık havuz, aquapark ve hamamlar mevcuttur.
 Dünyaca ünlü Kütahyalı Seyyah Evliya Çelebi, Seyahatnamesi’nde Simav kaplıcalarına dair görüşlerine ise şu ifadelerle yer vermiştir: 
Simav Eynal Kaplıcaları: "Dünyada ve Anadolu'da birçok kaplıcayı gezdim, gördüm ama bunun gibisini görmedim. Böylesi yeryüzünde yoktur." 
  
Rezervasyon
www.eynalkaplicalari.com.tr
0 274 547 20 01

Gölcük Yaylası

1450 rakımlı gölcük gölünün etrafı son derece keyifli bir yürüyüş parkurudur.
Gölcük yaylası aynı zamanda mesire alanıdır.
Gölcük, Martılı, Demir bükü ve Eğrelce yaylaları doğa yürüyüşleri ve piknik alanları bakımından oldukça uygundur.

Gölcük Taş Konaklar

1450 rakımlı Gölcük Yaylasında bulunan, Eynal Kaplıcaları'na kısa mesafede doğa ile içiçe bir yaşam alanı olan Gölcük Taş Konaklar'a mutlakları sizleri bekliyor.

Karşıyaka Seyir Terası

Simav'ın Karşıyaka mevkiinde, belediye tarafından yapılan seyir terası, yapılan açılış töreniyle hizmete girdi. Törene, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Belediye Başkanı Adil Biçer, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Seyir terasının açılış töreni kurdela kesimi ve dualarla başladı. Açılış ve selamlama konuşmasını yapan Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, "Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum, Karşıyaka seyir terasımızın açılışına hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Açılışını gerçekleştirmekte olduğumuz Karşıyaka seyir terasımıza 2017 yılında başlanan inşaatımız 2018 yılı sonlarında tamamlandı. Simav'ın şehir merkezi içerisinde, doğa ile iç içe, inanç turizmini de yanında barındıran, çocukluğumuzda ve gençliğimizdeki anılarımızı bizlere hatırlatan bu mevkinin Simav Belediyesi bünyesinde çalıştırılmasına karar verilmiştir. Vereceğimiz hizmette ileriye dönük kaliteyi artırmayı hedefliyoruz" dedi. Emekli eğitimci Ahmet Çeri, "Şu anda bulunduğumuz yer Karşıyaka dağının eteklerinde kurulmuştur. Simav'ı her açıdan gören bir yerin belediyemiz tarafından halkımızın hizmetine açılması çok güzel bir şey" diye konuştu. Simav Ak Parti İlçe Başkanı Eczacı Ahmet Kulat, Simav Belediyesi'nin kazandırmış olduğu seyir terasının açılışını hep birlikte geçekleştirdiklerini belirtti. Kulat " Buradaki açılışta bir çok kişi anılarını tazelemiş oldu. Burası Simav'ın ilk mesire alanlarından bir tanesi. Daha önceleri araçların az olduğu çocukluğumuz dönemlerinde büyüklerimiz piknik sepetlerini hazırlar, biz ellerinden tutar buralara piknik yapmaya gelirdik, nostaljik bir havuzun etrafında hanımlar günlerini yaparlardı. Bu günkü açılışta bu anılar tazelendi. Bize çocukluğumuzu yaşadığımız yerde bir seyir terası kazandırdığı için Simav Belediye Başkanlığına teşekkür ediyoruz. Simav'ı seyir terasından izleyeceğiz" şeklinde konuştu. Seyir terasının açılışına gelen Gülcan Çelikkaya, seyir terasının Simav ve mahalleleri için çok güzel olduğunu ifade etti. Çocukluk yıllarında mesire alanı olarak Karşıyaka'ya geldiğini söyleyen Yasemin Göker, ailesi ile birlikte piknik yapıp, yumurta yuvarladıklarını belirterek, böyle bir mekana çocuklarıyla birlikte geleceğini ifade etti. Simav seyir terasının açılış töreni katılımcılara yapılan ikramlarla sona erdi.

 

Belediye Yazılımı: Simav Belediyesi © Tüm Hakları Saklıdır.